معرفي SYSTEM RECORDING در ايزابل


سلام به همه‌ي علاقه‌مندان و دوست‌داران سيستم‌هاي تلفني تحت شبکه يا VOIP . همانطور که از عنوان اين بلاگ آموزش راه اندازي VOIP با سيستم تلفني ايزابل پيداست ، در اين قسمت از مقالات آموزشي Figika مي‌خواهيم به بررسي سيستم ضبط صدا در ايزابل بپردازيم ، با ما همراه باشيد .


ضبط صدا در ايزابل ( SYSTEM RECORDING )


قبل از اين که به بررسي نحوه عملکرد و تنظيم اين سيستم بپردازيم بهتر است دليل استفاده از System Recording را بررسي کنيم ، هنگامي که شما اقدام به پياده سازي VOIP مي‌کنيد و مي‌خواهيد سرويس‌هاي مورد نظر خود را روي سيستم تلفني خود پياده سازي کنيد قطعا به صدا‌هاي گوناگون براي اعلان‌ها مرکز تلفن ، سيستم‌هايي مانند تلفن گويا و … احتياج خواهيد داشت که بايد فايل اين صدا‌ها را در اختيار مرکز تلفن خود قرار دهيد ، درست در همين نقطه بايد به سراغ سيستم ضبط صدا در ايزابل رفته و صدا‌هاي مورد نظر خود را در اختيار مرکز تلفن قرار دهيد .


شما به دو روش مي‌توانيد از سيستم ضبط صدا در ايزابل استفاده کنيد ، يکي آپلود مستقيم فايل صوتي و ديگري ضبط صدا به کمک تلفن‌ها که در ادامه به بررسي هر يک از اين دو حالت خواهيم پيداخت .


براي انجام اين کار در قدم اول بايد به بخش PBX Configuration در زير مجموعه PBX مراجعه کرده و سيس روي عبارت System Recording کليک کنيد تا تنظيمات مربوطه براي شما نمايش داده شود .


ضبط صدا در Issabel


?


در ادامه‌ي کار بايد به يکي از اين دو روش ذکر شده از سيستم ضبط صدا در ايزابل استفاده کنيد .  1. آپلود مستقيم فايل صوتي : براي اين کار کافيست روي Choose File کليک کرده و فايل صوتي مورد نظر خود را انتخاب کنيد . در مرحله‌ي بعد پس از آپلود يک نام براي فايل خود انتخاب کرده و تنظيمات را ذخيره کنيد .

  2. نکته : در هنگام اپلود قايل صفحه را Refresh نکنيد .

  3. نکته : فايل شما بايد يک فايل صوتي با فرمت WAV و به صورت PCM ، 16bit ، Mono و 8000Hz باشد . ( براي اين که فايل پياده سازي ويپ خود را به فرمت ذکر شده تبديل کنيد مي‌توانيد از نرم‌افزار AVS Audio Converter استفاده کنيد . )

  4. ضبط صدا به کمک تلفن : براي اين کار کافيست شماره داخلي مورد نظر خود را در فيلد بالاي صفحه وارد نموده و سپس روي Go کليک کنيد . در قدم بعد بايد تلفن مورد نظر را برداشته و *77 را شماره گيري کنيد . مراحل ضبط توسط سيستم تلفني به صورت صوتي براي شما پخش مي‌شود . در آخر بايد کليد # را فشار داده و يک نام براي صداي ضبط شده انتخاب کنيد و تنظيمات را ذخيره کنيد .


نکته : در صورتي که بخواهيد به فايل‌هاي ضبط شده توسط سيستم ضبط صدا در ايزابل دسترسي داشته باشيد کافيست به مسير /var/lib/asterisk/sound/custom مراجعه کنيد .


System Recording در Issabel


?


مطالب مرتبط با اين بلاگ آموزشي در همين نقطه به پايان مي‌رسد . در صورت وجود هرگونه سوال يا ابهام در مورد مطالب ياد شده مي‌توانيد از طريق فيلد ديدگاه‌ها با کارشناسان گروه Figika در ارتباط باشيد .


 

آشنايي با مفهوم کدک صوتي :

آشنايي با سيستم ضبط صدا در ايزابل

کنيد ,ضبط ,سيستم ,صدا ,، ,ايزابل ,ضبط صدا ,صدا در ,در ايزابل ,سيستم ضبط ,خود را

مشخصات

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

روز قیامت ریوان bentozahra nasymebaran مطالب اینترنتی 17979265 بهترین فروشگاه وبلاگ هواداران استاد الیاس شیرزاد | دانلود اکانت های بازی PS4